Регіональний навчально-практичний центр
Невід’ємною складовою освітнього процесу є практична підготовка студентів. Мета виробничого навчання – формування на основі отриманих теоретичних знань практичних професійних компетенцій, уміння працювати у виробничому колективі, самостійно вирішувати практичні завдання, оволодіння сучасними методами і формами організації праці, виховання трудової культури, відповідальності, розвиток потреби у постійному оновленні знань, самовдосконаленні. Це завдання реалізовується шляхом використання потужного матеріально-технічного потенціалу Регіонального навчально-практичного центру для практичної підготовки студентів вищих навчальних закладів і професійно-технічних закладів Міністерства аграрної політики та продовольства України Хмельницької, Чернівецької, Тернопільської, Івано-Франківської областей. Центр створено в жовтні 1999 року на базі навчально-практичного центру коледжу.
Для ефективного провадження практичної підготовки розроблено комплекси навчально-методичного забезпечення та наскрізні програми практики з усіх спеціальностей. РНПЦ постійно поповнюється новою сучасною технікою та обладнанням, зокрема, машинно-тракторний парк укомплектовано тракторами, ґрунтообробною і кормозбиральною технікою, сівалками та обприскувачами.
Для формування практичних умінь та навичок роботи з об’єктами професійної діяльності ефективно використовуються:
- машинно-тракторний парк;
- навчально-виробнича майстерня;
- гаражі для навчальних автомобілів;
- заправка паливно-мастильними матеріалами;
- майданчик для зберігання
сільськогосподарської техніки;
- автотрактородром;
- колекційно-дослідні ділянки;
- садові ділянки;
- пасіка;
- навчально-виробнича ферма та навчальна ветеринарна клініка;
- кормовий двір.
Центр є базою для перепідготовки й підвищення кваліфікації викладачів, майстрів виробничого навчання, фахівців сільського господарства. За період діяльності в РНПЦ пройшли практичну підготовку та вдосконалили свою професійну майстерність 6047 осіб, із них: 4568 студентів, 1013 викладачів і майстрів виробничого навчання, 466 спеціалістів та керівників аграрних підприємств, фермерів, орендарів і приватних землевласників.
З метою ознайомлення майбутніх фахівців з найновішими світовими виробничими агротехнологіями перспективним напрямком організації практичної підготовки студентів є проведення її за кордоном.
Copyright © 2012 Коледж ПДАТУ. Офіційний сайт. Cтворено Мойко О.В.
Copyright © Фотосупровід сайту - Царенко С.П (80968430565)